Výtvarná Svinná 2010

Dne 24.7.2010 proběhl v místní "škole" v pořadí již 4. ročník přehlídky výtvarných prací autorů nějak spjatých se Svinnou, tentokráte pod názvem Výtvarná Svinná 2010.

Výtvarná Svinná 2010

Výtvarná Svinná 2010

Přehlídka výtvarných prací autorů nějak spjatých se Svinnou se letos uskutečnila už po čtvrté. A vypadala trochu jinak. Jednak ji vytrvalý déšť vmanévroval do pěkně renovovaného sálku místní školy, jednak vlastní výstavu obohatil ještě hudební a divadelní program. Nejprve zahrála sympatická mladá skupina TRILOBAJT z Litomyšle, později k poslechu i tanci populární českotřebovští Ahasveři. Navíc dva herci divadelního sdružení Triarius Lucie Hašková a J.J.Kopecký vystoupili ve výtečné jednoaktovce Životy. Z původně výtvarné akce se stal takový malý festival tvořivosti, kultury a pospolitosti vůbec.

Nicméně výstavu stále považuji za základ celého kulturního odpoledne. Proto bych ji ráda komentovala. Začnu malou statistikou:

Celkem vystavovalo 48 osob

Z toho žen a dívek 25

mužů a chlapců: 23

3 a půl páru dvojčat – 2 páry chlapců, 1, 5 párů děvčat

Nejmladší   vystavující – 4 roky

Nejzralejší – nejméně 7 křížků

profesionálů 8

nadšenců a experimentátorů 40

exponátů – asi 160

Co jste na výstavě mohli vidět:

1/ Malby – byly značně různorodé, dodal je Martin Horák, Hana Charousová, Eva Formánková , Jaroslav Doležal, Dana Balcarová, Aleš Kučera, Martin Lang, Johanka a Terezka Pulgretovi i Petr Válek

2/ Kresby – vytvořili Lukáš Zachař, Martina Novotná, Anna Broulíková, Antonín Pěnčík,

Ondřej Moučka, Marta Janečková, David Bartůněk, Evelína Voleská, Aneta            Hurtová,   Marcela Zachařová

3/ Skromně, ale kvalitně byla zastoupená technika koláží – sem přispěl Erwin Kukuczka a
Marta Demlová

4/ Fotografií ovšem bylo dosti, a to z fotoaparátu Milana Michalského, Jaroslava Plocka,

Jiřího Motáka, Evy Řezníčkové, Ivy Stolínové, Boženy Karlíkové Kadlečkové a Kláry Kučerové

5/ Figurální sochy je kategorie náročná, proto snad byla i vzácněji obeslaná, a to díly
Vítězslavy Morávkové a Alice Formánkové

6/ Zato bohatě byla zastoupena kategorie keramiky – sem dodali pěkné kousky Jaromír a

Jan Šplíchalovi,   Jakub a Jáchym Šošovičkovi, sestry Pulgretovy, Hana Langhamerová, Martin Lang a Lucie Vágnerová

7/ Oddíl uměleckého řemesla, či rukodělných výtvorů s estetickými ohledy - byl myslím sympaticky rozmanitý – bylo tu leptané sklo už vzpomenuté slečny Vágnerové, neuvěřitelné šité výrobky Olgy Smékalové, zemité svařované práce Ladislava Krmely, zábavné postavičky Jakuba Krmely, milé hračky Jany Krmelové, umný košík Mirky Zachařové. Ale také originální šperky Michaely Carbové, Evy Řezníčkové a Kateřiny Langhamerové. Ojedinělými byly na této výstavě také batiky děvčat Pulgretových a drátkovaný závěs Kateřiny Gyomberové

Tuto unikátní akci navštívila také redaktorka Českého rozhlasu Pardubice paní Víta Balcarová. Pořídila z ní opravdu pěknou reportáž, která byla vysílána v neděli v 9. 25 na Rádiožurnálu a v 15. 50 na stanici Český rozhlas Pardubice. Fotografie a krátký komentář najdete také na stránkách elektronického Českotřebovského zpravodaje ( Milan Mikolecký se odpoledne také osobně zúčastnil).

Vzhledem k rozsahu programu, množství vystavujících a v neposlední řadě napínavému počasí byl letošní ročník Výtvarné Svinné pro organizátory mimořádně náročný. Zdali se vydařil, posuďte sami. Třeba i v návštěvní knize těchto stránek.

(Výtvarnou Svinnou 2010 finančně podpořilo Město Česká Třebová, za což mu patří dík.)


Ludmila Kesselgruberová

Výtvarná Svinná 2010

12_vytvarna-svinna-24.7.2010--01.jpg12_vytvarna-svinna-24.7.2010--02.jpg12_vytvarna-svinna-24.7.2010--03.jpg12_vytvarna-svinna-24.7.2010--04.jpg12_vytvarna-svinna-24.7.2010--05.jpg12_vytvarna-svinna-24.7.2010--06.jpg

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Ochrana: Kolik je tři plus dva?
Poslední fotogalerie
Rychlý vzkazník
Novinky e-mailem

Anonce aktuálních akcí a přehled novinek na webu na Váš e-mail.

Počítadlo

TOPlist