Výtvarná Svinná 2011

Výtvarná Svinná 2011

Výtvarná Svinná 2011 minulostí

Zdá se, že načasování pátého ročníku našeho malého festiválku bylo šťastné. Povedlo se skoro všechno. Počasí krásné, vystavujících spousta, hudba výtečná, divadlo zábavné. A návštěvnost….Co myslíte vy, kdo jste se zúčastnili?

Základem akce zůstala i pro letošek výstava výtvarných a rukodělných prací obyvatel Svinné a osob s touto líbeznou vískou nějak souvisejících. Letos se jich našlo neuvěřitelných 68!!! Školní třída byla vystavujícím amatérům i profesionálům skoro malá.  Nejstaršímu z nich bylo 82 let (Jaroslav Doležal), nejmladšímu necelé tři (Kristiánek Jung). Dvě třetiny vystavujících byly ženy a dívky, třetinu představovali mužští autoři.

Formálně, technicky i žánrově šlo o velmi rozmanitý soubor. Diváci si mohli prohlédnout fotografie 8 tvůrců, sochy 6 autorů, grafické listy vytvořené 6 rukama, kresby od 12 osob, rukodělné výrobky, které vytvořilo 5 tvůrců, textilní práce 3 osob, šperky také od tří autorů, keramiku z díly 7 různých osob a malby 14 autorů. Kromě toho vystavovalo ještě celkem 16 dětí.

Novinkou letošního ročníků byla malba na skle (1 osoba), knihy ( 5 autorů), architektonický model a kolekce ručně vyrobených stolních her. Neuvěřitelně bohatý celek tvořený téměř třemi stovkami exponátů ukázal, jak překvapivě velké množství lidí napojených na Svinnou nějak hmatatelně tvoří.

Program, který běžel vedle výstavy, sklidil také zasloužené uznání i ovace. Studentská kapela Trilobajt, divadelní vystoupení sdružení Triarius (výtečně zahraná Audience Václava Havla) a koncert Luboše Pospíšila a Bohumila Zapletala pobavily i potěšily nejen jejich letité fanoušky. Zdá se, že i Luboš Pospíšil byl spokojený. ( Na chatě Pěnčíkových se patrně vyspal do růžova, jelikož odjížděl až krátce před nedělním polednem.)

Navzdory všem očekáváním bylo ve škole živo i v neděli.  Desítky návštěvníků, kteří sem z různých důvodů přišli až o nedělním odpoledni, snad také neodcházeli zklamaní.

Vy, kteří jste byli s Výtvarnou Svinnou 2011 spokojeni, pomyslete na Láďu Krmelu, Pavla Mareše, Moniku Carbovou, Tondu Pěnčíka, Martu Demelovou a několik dalších, bez kterých by se tato akce nemohla nejen vydařit, ale ani uskutečnit. Poděkování patří ještě Městu Česká Třebová za finanční podporu a ovšem osadnímu výboru a statečným dámám ve výčepu!

L. Kesselgruberová

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Ochrana: Kolik je tři plus dva?
Poslední fotogalerie
Rychlý vzkazník
Novinky e-mailem

Anonce aktuálních akcí a přehled novinek na webu na Váš e-mail.

Počítadlo

TOPlist